BEZPŘÍJMOVÁ HYPOTÉKA (HYPOTÉKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU)

Home / Uncategorized / BEZPŘÍJMOVÁ HYPOTÉKA (HYPOTÉKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU)
BEZPŘÍJMOVÁ HYPOTÉKA (HYPOTÉKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU)

Dnes bych Vám chtěl povědět něco o bezpříjmových hypotékách. Tento produkt už existuje pěkných pár let a i přesto o něm řada lidí neví nebo o něm má zkreslené představy. Jak je to tedy s bezpříjmovou hypotékou doopravdy?

Kolik?

Myšleno je samozřejmě kolik Vám banka půjčí. Tady jsou v jednotlivých nabídkách bank docela velké rozdíly, počítejte ale s tím, že víc než 60% z ceny nemovitosti Vám banka nepůjčí – znamená to tedy, že musíte mít buď 40% vlastních prostředků nebo nějakou jinou nemovitost kterou byste mohli ručit (v  tom případě by se ručilo jak kupovanou nemovitostí, tak nemovitostí kterou již vlastníte). Zároveň má většina bank horní strop pro výši úvěru 5 milionů – některé pak 10 milionů.

Komu?

Vlastně samo výše napsané už dost omezuje to, kdo si může bezpříjmovou hypotéku vzít – našetřit 40% z ceny nemovitosti obvykle není vůbec jednoduché – obzvlášť pokud kupujete nemovitost v některém z velkých měst.

Dalším faktorem pak je, odkud příjmy na splácení pocházejí. Řada lidí si myslí, že pokud si bere bezpříjmovou hypotéku, tak že banka vůbec nebude řešit, odkud pocházejí peníze, kterými bude hypotéka splácena – tak to ale není. Většina bank chce vědět, odkud peníze pocházejí – některé formou čestného prohlášení, jiné třeba formou posledních výpisů z účtů.

Jak je to se sazbou a fixací?

Úroková sazba je zde o 1-2% vyšší než u běžných hypoték – banky si tak kompenzují zvýšené riziko nesplácení, které tu je. Fixace se nabízejí až na výjimky stejné jako u „klasických“ hypoték. Na rozdíl od nich ale nyní klientům doporučujeme brát si nyní tříletou fixaci – důvod je jednoduchý. Když si není, vezmete bezpříjmovou hypotéku a budete tři roky řádně splácet. Tak je možné pak hypotéku refinancovat na základě dobrého splácení někam jinam a tím pak získáte sazbu jako jakýkoliv jiný klient.

Bezpříjmová hypotéka tak může být velmi zajímavé řešení třeba pro podnikatele, kteří nechtějí kompletně odkrývat své hospodaření, nebo lidem s nadstandardními příjmy, které banka z nějakého důvodu nemůže akceptovat. Rozdíly v nabídkách jednotlivých bank jsou tu ale enormně veliké a tak je dobré si vše velmi dobře promyslet a ideálně se svěřit do rukou odborníka, který zná všechny možná úskalí tohoto produktu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..