JAK DLOUHO TRVÁ VYŘÍZENÍ HYPOTÉKY

Home / Uncategorized / JAK DLOUHO TRVÁ VYŘÍZENÍ HYPOTÉKY
JAK DLOUHO TRVÁ VYŘÍZENÍ HYPOTÉKY

Klienti se mne velmi často ptají, jak dlouho bude vyřízení hypotéky trvat. Opověď na tuhle otázku ale není vůbec jednoduchá a závisí na spoustě faktorů.

Pojďme se na některé z nich podívat.

U jaké banky si berete hypotéku?

Rozdíly v době zpracování u jednotlivých bank jsou opravdu veliké. Ty nejrychlejší banky umí hypotéky schvalovat během 2-3 dní od dodání kompletních podkladů. Na druhé straně spektra jsou pak ty, kde schválení trvá 2-3 týdny. Pokud tedy nikam nespěcháte (ale tako to většinou nebývá), tak to nemusíte řešit a banku můžete vybírat dle libosti.

Kde a jakou nemovitost kupujete?

To co na hypotéce trvá poměrně dlouho je ocenění nemovitosti. Než se odhadce domluví s majitelem, než pak odhadce zpracuje posudek pro banku, tak to trvá často i týden. Přesto ale existují cesty jak tuto dobu výrazně zkrátit – některé banky totiž nabízejí „dálkové odhady“. V tomto případě stačí bance dodat příslušné podklady a odhad je obvykle hotov během několika málo hodin. Systém dálkových ocenění je ale dostupný jen ve velkých městech a často jen pro byty (domy a pozemky většinou nelze dálkově ocenit)

Přes koho si hypotéku berete?

Může se to zdát nelogické, ale přes hypotečního poradce je často vyřízení rychlejší než když půjdete přímo do banky. Hypoteční společnosti totiž dodávají bankám velké objemy hypoték a tak mají často ve vyřizování přednost před klienty „z ulice“.

Jak rychle dodá podklady realitní kancelář?

Od realitní kanceláře je zpravidla potřeba doložit minimálně návrh kupní smlouvy/smlouvy budoucí. Některé realitky to zvládnou za den a jiným je i týden málo. Tak pokud spěcháte, tak se předem optejte, ať víte na, co se máte připravit.

Jak rychle budete mít potvrzení o příjmu?

Téměř ke každé hypotéce je potřeba doložit potvrzení o příjmu na formuláři příslušné banky. Některý zaměstnavatel ho umí vystavit na počkání, jinde je potřeba formulář poslat do externí firmy, která ho za pár dnů vrátí.

Od první schůzky tak vyřízení hypotéky může být hotové zhruba za týden, pokud jdou všechny věci ideálně. Pokud věci tak ideálně neběží, tak není problém se dostat i na dobu okolo jednoho měsíce. Je dobré se o věcech poradit se zkušeným hypotečním makléřem, který vám bude schopen říci jak věci správně rozfázovat, aby vše proběhlo k vaší spokojenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..