JAK ZÍSKAT NEMOVITOST ZADARMO :)

Home / Uncategorized / JAK ZÍSKAT NEMOVITOST ZADARMO :)
JAK ZÍSKAT NEMOVITOST ZADARMO :)

Zdá se to být jako nemožný sen, ale skutečně to možné je a není to zdaleka ani příliš složité. Pro jednoduché pochopení toho, jak nabýt nemovitost a neplatit kupní cenu, si to pojďme ukázat na jednoduchém příkladu.

Řekněme si například, že se rozhodnu pořídit si byt v Praze v ceně 2MIO, ale nemám žádné vlastní prostředky a tudíž nemohu kupní cenu zaplatit. Možnost jak zaplatit kupní cenu je samozřejmě vzít si hypotéku a vzhledem k tomu, že opravdu nemám našetřené žádné úspory, nezbude mi nic jiného než si vzít od banky 100% kupní ceny. V současné chvíli je možné vzít si takový úvěr s úrokovou sazbou okolo 2,7% a při splatnosti úvěru až na 30 let vychází měsíční splátka okolo 8 100,- Kč/měs. Když se podíváme na možnosti pronájmu takového bytu, tak nám vyjde, že v průměru je možné jej pronajmout okolo 10tis za měs. Ve výsledku nám z toho tedy vychází to, že vlastně peníze z pronájmu nám sami platí měsíční splátku úvěru a my tedy nemusíme platit nic sami a vlastně jsme ani nemuseli dávat žádné vlastní prostředky při koupi. Pravdou je, že by někdo mohl říci, ale vždyť na tom nic nevydělávám, protože z toho momentálně žádný zisk nemám. To je samozřejmě pravda, protože výše pronájmu je rovna splátce úvěru a nám peníze na účtu nepřibývají. Ale je nutné si uvědomit, že jsme žádné vlastní peníze neinvestovali, půjčila je nám banka a my jí je vlastně splácíme z peněz nájemce a ne z vlastních.

V průběhu let fungování tohoto modelu se můžeme dále rozhodovat, jakým směrem půjdeme dál. Zda vše zachováme tak jak to je a vlastně po 30 letech bude úvěr splacen a my máme pronajatou nemovitost a peníze z pronájmu už nebudeme používat na splátku úvěru, ale stane se z toho naše renta, nebo po této době byt prodáme a peníze užijeme. Je samozřejmě možné měnit původní záměr a možnosti i během té 30ti leté doby a to tak že se může měnit výše a délka splátky úvěru v závislosti na vývoji finančního trhu, nebo byt během této doby prodat, nutno podotknout, že za nějakou dobu kdy byt vlastníme se samozřejmě část dluhu vůči bance splatila a s největší pravděpodobností i vzrostla hodnota nemovitosti, takže po prodeji a doplacení bance zbývající část dluhu z prodejní ceny nám nemalý obnos zbude (v závislosti na době jakou jsme nemovitost vlastnili).

Osobně si myslím, že tato možnost je nejvýhodnější právě v tuto dobu, kdy úrokové sazby se stále ještě drží na historickém minimu, ale již nám začínají pomalu stoupat. A s tím je spojena samozřejmě i výše nájemného. Není tajemstvím, že s rostoucím průměrem výše úrokové sazby roste i průměrná výše nájemného. To znamená, že pokud si dne vezmu úvěr s fixací na 5let, tak mám jistotu toho, že v příštích 5letech mám jistotu nejnižší úrokové sazby, ale zároveň možnost rostoucích nájmů.

Samozřejmě tento způsob získání nemovitosti není úplně bez jakýchkoliv rizik, ale v případě, že si člověk vše dopředu promyslí (výběr nemovitosti, produktu banky, možnosti, úskalí, ….) a poradí se s odborníkem, tak rizika dosti minimalizuje. V případě zájmu o více informací a možností, popřípadě již konkrétní představy nás kontaktujte a my Vám rádi na nezávazné schůzce vše vysvětlíme a poradíme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..